Škola Skibbereen se nachází v County Cork, v nejjižnějším cípu Irska. Jedná se o nové a vysoce moderní vzdělávací zařízení, které je součástí ambiciózního a mnohamiliónového programu PPP zaměřeného na irské školy. Stropní systémy společnosti Rockfon byly pro tento projekt zvoleny proto, aby pomohly vytvořit ideální podmínky pro vzdělávání a současně zlepšily soudobý architektonický design.

Stropní systémy společnosti Rockfon byly pro školu Skibbereen vybrány, neboť splňují či dokonce překračují požadavky na akustiku stanovené dánským ministerstvem školství. Dalším z důležitých faktorů byla požární odolnost. Produkty Rockfon přitom nabízí třídu A1, což je nejbezpečnější požární klasifikace.

Budovy zasvěcené výuce a vzdělávání musí nabídnout nejen funkční, ale i příjemné prostory. Klíčovými faktory jsou proto světlo a zvuk. Systém Rockfon® Artic™ oba tyto požadavky splňuje. Byl proto nainstalován v učebnách, kancelářích a dalších frekventovaných prostorech. Desky systému Rockfon Artic mají hladký a bílý povrch, který nabízí optimální odraz světla a přispívá tak k vytvoření velmi komfortního prostředí s minimálními odlesky a dalšími pro lidské oko rušivými elementy. Vedle toho přináší systém Rockfon Artic mimořádně vysokou zvukovou pohltivost (0,8 aw), díky čemuž mohou učitelé nerušeně komunikovat se studenty a studenti zase mohou podávat své nejlepší výkony.

Stropní desky Rockfon® Tropic™ D se skrytou hranou byly vybrány především pro jejich schopnost splnit specifické potřeby tohoto projektu. Akustika je totiž nedílnou součástí každého návrhu podobných prostor. Stropní systém Rockfon Tropic nabízí zvukovou pohltivost třídy A, což umožní vytvořit prostředí pro výuku a vzdělávání podporující dobrou srozumitelnost mluveného slova. Ta je pro kvalitní výuku dětí, především pak těch se speciálními potřebami či poruchami učení, nesmírně důležitá.

Bílý a hladký povrch stropních desek Rockfon Tropic nabízí odrazivost světla až 85 % a plný rozptyl světla, což výrazně přispívá k efektivnímu využití dostupného přirozeného světla. Tyto mimořádné světelné podmínky pomáhají vytvořit optimální pracovní prostředí a zároveň snížit náklady na energie. Z estetického hlediska jsou tyto stropní desky rovněž skvělým řešením, neboť jejich bílá povrchová úprava podtrhuje minimalistický design školy.

Cillian Laide ze společnosti Laide & O’Brien je členem sítě preferovaných instalačních pracovníků společnosti Rockfon. Cillian instaloval ve škole Skibbereen všechny stropy.
„S produkty Rockfon je plnění termínů opravdu hračkou. Vše je skladem, takže jsme v rámci jediné dodávky získali dostatek materiálu pro celý projekt. Stropní desky Rockfon jsou velmi pevné a odolné. Zároveň se s nimi ale skvěle pracuje. Snadno se řežou i montují. Při realizaci projektů s produkty Rockfon vzniká obvykle jen malé množství odpadů. Jako nosnou konstrukci jsme použili Chicago Metallic T24 Click 2890 také od společnosti Rockfon. Velmi rychle se montuje a skvěle se s ní pracuje.“

SIG Ireland dodala veškeré stropní desky. SIG je jako hlavní distributor schopen dodat širokou škálu akustických produktů Rockfon ze svých skladových zásob nejen v Irsku, ale po celém Spojeném království.

V místě instalace jsme s potěšením uvítali technickou podporu a odbornou pomoc společnosti Rockfon. Zástupci společnosti Rockfon úzce spolupracovali nejen s pracovníky instalujícími stropy, ale také s architekty tak, aby byl klient s konečným výsledkem maximálně spokojený.

Rockfon má obrovské zkušenosti s projekty v sektoru výuky a vzdělávání. Díky těmto bohatým zkušenostem z praxe, ale i velmi kvalitní technické přípravě projektů, přijdou oblastní manažeři Rockfon vždy s řešením, na jehož konci stojí škola, která nejen splní přísná nařízení a normy, ale současně je inspirativním místem k výuce a vzdělávání.

Skibbereen Community School

2 Gortnaclohy Dr
Gortnaclohy
Co. Cork
Irsko

1/5

Škola Skibbereen

Místo:Spojené království
Architekt:Wilson Architecture
Montážní firma:Laide & O’Brien
Produkty:Rockfon® Artic
Hrany:A
Rozměry:600 x 600

Související referencní projekty