Montáž provedla firma Linear Projects Ltd z Glasgow, která je Aktivní montážní firmou Rockfon a ředitel Stephen Holmes k tomu poznamenává: „Každý prostor ve škole má jiné požadavky na akustické vlastnosti, estetiku a odolnost proti nárazům. Široké portfolio výrobků společnosti Rockfon nám poskytlo možnost vybírat z alternativních řešení pro každý prostor od jediného dodavatele, což nám ušetřilo čas a náklady.“

Žáci a učitelé v Akademii Elgin v Moray mohou nyní využívat moderní učební zařízení ve zcela nové školní budově. Budova byla navržena tak, aby nabízela flexibilnější prostory pro různé formy výuky, a dále nabízí moderní sportovní zařízení a sociální prostory pro školní i společenské využití. Výbor v Moray požadoval splnění Stavebního bulletinu č. 93 pro celou školu a montáží široké nabídky stropů a řešení stěn Rockfon toho bylo dosaženo.

Ve třídách a v hlavních společných prostorách byly použity stropní panely Rockfon Alaska a Koral, které poskytují atraktivní a hladký bílý povrch a vysokou funkčnost. Rockfon Koral kombinuje povrch s mikrotexturou s výtečnou akustikou, požární bezpečností a odolností proti vlhkosti a široká paleta rozměrů a formátů v řadě Alaska je ideální pro téměř každé využití.

Pro hudební a dramatické učebny byla nutností vysoká úroveň zvukové izolace pro oddělení nežádoucího hluku mezi místnostmi, proto byly do těchto prostor použity panely Rockfon Alaska dB40. V provedení s bílým matným povrchem zajišťují zvýšenou úroveň zvukové izolace a pohlcování zvuku.

Aula a sousední jídelna poskytují velký a flexibilní prostor pro školní a společenské využití, ale jejich vysoké stropy a tvrdé odrazivé plochy představovaly pro tato hojně využívaná místa značnou výzvu v oblasti akustiky. Tradiční zavěšený strop nebyl realizovatelný, proto byly místo toho přímo na stěny připevněny stěnové absorbéry Rockfon Scholar . Typ Scholar je zpevněn skrytým sítem mezi esteticky zdařilým povrchem a jádrem z minerální vlny, které nabízí střední odolnost proti nárazům a dobré pohlcování zvuku. Výborně se hodí do velkých výšek ve školních třídách a ve společenských prostorách, kde je střední riziko občasných nárazů.

To v nové tělocvičně je riziko nárazů výrazně vyšší. Pro vyřešení této výzvy byly použity stěnové absorbéry Rockfon Samson. Jejich silný tkaný povrch zajišťuje vynikající odolnost proti nárazu a vysoké pohlcování zvuku v místech sportovní činnosti.

Školství

Elgin Academy

Morriston Road
Bishopmill
Elgin, IV30 4ND
Skotsko

Elgin Academy

Místo:Spojené království
Montážní firma:Linear Projects Ltd
Produkty:Rockfon® Koral™, Rockfon® Samson™ (akustický stěnový panel), Rockfon® Tropic™
Hrany:A
Rozměry:600 x 600, 2400 x 600

Související referencní projekty