Co je BREEAM?

BREEAM je systém hodnocení budov, který vznikl ve Spojeném království, ale nyní je mezinárodně uznávaný díky svým vysokým standardům udržitelnosti a zaměření se na stavby pro současnost, které vydrží i v budoucnosti.

Filozofie udržitelného rozvoje dle standardu BREEAM se soustředí na tři základní pilíře. Hodnotí sociální, ekonomický a environmentální dopad budovy.

Article illustration, Rockfon, blog post, building certification schemes

Co to znamená, že má budova certifikát BREEAM?

Získání certifikátu BREEAM je skvělé pro novostavby, rekonstrukce a komunitní a infrastrukturní projekty. Certifikát BREEAM může pomoci snížit provozní náklady budovy a přinést významné dlouhodobé úspory vody a energie, což zvyšuje atraktivitu budovy při prodeji, pronájmu nebo jejím udržení a zároveň vytváří zdravé a bezpečné místo pro život, práci a vzdělávání.

Například výzkum rady World Green Building Council ukázal, že zlepšení kvality vnitřního ovzduší může pomoci zvýšit produktivitu až o 8–11 %.

*World Green Building Council, 2021, „Health, Wellbeing and Productivity in Offices: The Next Chapter for Green Building“ (Zdraví, pohoda a produktivita v kancelářích: nová kapitola pro zelené budovy), k dispozici zde

urban green rockflow stock

Stáhněte si náš informační list o BREEAM

 

Stáhněte si náš informační list a zjistěte více o tom, jak vám naše akustické stropní a stěnové panely mohou pomoci získat certifikát BREEAM.

 

Document cover of factsheet BREEAM
Stakeholder, Men, Planning, Building

Stále máte otázky?

Kontaktujte nás a rádi vám pomůžeme

Související případové studie