Co je LEED?

LEED® (Leadership in Energy and Environmental Design) je celosvětově uznávaný systém hodnocení budov, který v USA vyvinula nezisková organizace US Green Building Council (USGBC) s cílem podporovat bezpečné, zdravé a udržitelné prostředí budov.

Certifikaci LEED lze použít pro různé typy projektů, jako jsou novostavby nebo rekonstrukce, a v různých segmentech, například v oblasti bydlení, zdravotnictví, vzdělávání, maloobchodu a pohostinství.

People, Humans, Office, Working,

Co to znamená, že má budova certifikát LEED?

Budovy s certifikací LEED mají řadu velkých výhod, které zvyšují ekonomický, ekologický a zdravotní výkon budovy. Pokud se podíváme na náklady, budovy s certifikací LEED snižují náklady spojené s energií, vodou a odpadem a celkově dosahují výrazně lepších výsledků, což vede k vyšší konkurenceschopnosti a snížení počtu neobsazených prostor.

Systém LEED se zaměřuje také na zdravou kvalitu vnitřního ovzduší a pohodu obyvatel a zároveň snižuje emise uhlíku a spotřebu energie, čímž pomáhá vytvářet udržitelné a ekologické budovy.

Urban, Greenery, Plants

Stáhněte si náš informační list o LEED

 

Stáhněte si náš informační list a zjistěte více o tom, jak vám naše akustické stropní a stěnové panely mohou pomoci získat certifikát LEED.

 

Document cover of factsheet LEED
Stakeholder, Men, Planning, Building

Stále máte otázky?

Kontaktujte nás a rádi vám pomůžeme

Související případové studie