Po rozsáhlé rekonstrukci byla kancelář Rockfon ve městě Roermond v Nizozemsku znovu otevřena v dubnu roku 2023. Plochu 700 m2 přeměnila Judith Muijtjens, zakladatelka designérské společnosti Wonderful Day Design se sídlem v Eindhovenu, na pracoviště založené na aktivitě.

Ať už jde o místa pro soustředěnou práci nebo o zóny pro spolupráci, členové týmu si nyní mohou vybrat, odkud budou pracovat, a zároveň si užívat rozmanitých funkcí akustických řešení, která pomohli stvořit.

Naléhavá potřeba renovace kanceláře

Počáteční plány na renovaci kanceláře Rockfon vznikly v roce 2019, kdy interní průzkum odhalil, že zaměstnanci se potýkají s problémy se soustředěním kvůli hlučnému pracovnímu prostředí způsobenému především odrazem zvuku od stěny ke stěně. Jejich soustředění bylo pravidelně narušováno konverzacemi, které slyšeli z přilehlých místností.

Tradiční půdorys kanceláře navíc nebyl optimalizován a mezi oblastmi pro samostatnou práci, spolupráci a odpočinek byla špatná rovnováha.

„Zaměstnanci často odváděli více práce z domova než z kanceláře,“ řekl Roger Dezaire, obchodní ředitel pro Benelux ve společnosti Rockfon.

Bylo zřejmé, že členové týmu chtějí, aby se jejich pracoviště zlepšilo. Jako přední světová akustická společnost se Rockfon zasazuje o vynikající akustický výkon, kvalitu vnitřního prostředí a pohodu jeho uživatelů. Kancelář, která v těchto aspektech nevyhovovala, bylo třeba upravit. „Přistupovali jsme k jejich stížnostem s mottem ‚praktikuj, co kážeš‘“.

Participativní výzkum s Judith Muijtjens

Výzkumný proces, který předcházel renovaci kanceláře, započal získáním zpětné vazby a nápadů od zaměstnanců napříč všemi odděleními. Členové týmu primárně projevili zájem jak o klidové oblasti, tak o zóny pro spolupráci v modelu moderní kanceláře. Byli také zvědaví na akustický výkon produktů Rockfon v akci kolem nich.

Po rozsáhlém výzkumu vznikl koncept kanceláře založené na aktivitě – takové, která by členům týmu poskytovala široké možnosti pracovního prostoru, ze kterých si mohou vybrat.

„Spolupráce, sounáležitost a lidský rozměr byly od samého počátku ústřední,“ řekla Judith Muijtjens v narážce na designový přístup zaměřený na člověka, který je jádrem renovace kanceláře. „To je patrné v návrhu kanceláře, který je skutečně přizpůsobený zaměstnancům.“

Koncept zavádí různé nové prostory:

  • Víceúčelovou kavárnu
  • Místo pro brainstorming a hybridní pracovní prostor
  • Centrální prostor pro testování a prezentaci nových produktů
  • Další multifunkční prostory

Paleta barev byla navržena na základě poznatků založených na důkazech. Uklidňující modré tóny napříč pracovními stanicemi pomáhají zlepšit koncentraci a povzbuzující zelené tóny v centrálním prostoru pro prezentaci produktů inspirují tým a odrážejí biofilní étos nové designové kolekce. Vstup, kavárna a místnost pro brainstorming jsou vybaveny energizujícími červenými tóny, zatímco žluté tóny u vchodu přinášejí radost a lehkost.

Členové týmu nyní mohou osobně zažít hodnotu, kterou přináší vynikající akustický komfort, a vidět, jak jej naše produkty vytvářejí.

Roger Dezaire

OBCHODNÍ ŘEDITEL PRO BENELUX, ROCKFON

Kancelář Rockfon v Roermondu, Roermond, Nizozemsko

Místo:Roermond, Nizozemsko
Architekt:Wonderful Day Design
Montážní firma:Gepla
Fotograf:Lucas van der Wee
Produkty:Rockfon Blanka®, Rockfon Canva® stěnový panel, Rockfon Color-all®, Rockfon® Eclipse, Rockfon® Lamella
Hrany:A, X
Rozměry:600 x 600

Související zdroje