Inspirace skandinávskou krajinou

Architekti z ateliéru Henning Larsen, kteří stojí za novým sídlem společnosti Nordea v Kodani, hledali inspiraci pro svůj návrh ve skandinávské krajině. Moderního severského výrazu bylo dosaženo použitím břidlice, dubového dřeva a bílých stropů Rockfon® Mono® Acoustic.

Krystalická fasáda umožňuje pronikání denního světla do budovy a vytváří pocit transparentnosti mezi zaměstnanci, klienty a okolním městským prostředím. Dvě atria jsou centrálními prostory budovy; v jednom z nich se nachází největší obchodní plocha ve Skandinávii pro více než 600 obchodníků.

Optimální akustika a udržitelné materiály

Tradice se setkává s moderními designovými nápady díky inovativní fasádě, která je složena z lomených ploch podobných těm v ledovci. Povrch navíc nabízí barevné světelné efekty, které reagují na různou intenzitu světla a proměnlivé povětrnostní podmínky. Nejvyšší kvalita skla a udržitelné stavební materiály zajišťují regulaci vnitřního klimatu, větrání a úsporu energie.

Budova navíc nabízí využití velkého množství přirozeného světla a nádherný výhled ven, do krásné chráněné oblasti Amager Fælled.

Certifikace LEED zajišťuje dobré vnitřní prostředí

Budova je navržena a postavena podle zásad udržitelného rozvoje, aby byla zajištěna transparentnost a menší dopad na životní prostředí. V Dánsku je to jedna z prvních budov, která získala platinovou certifikaci LEED, což je nejvyšší certifikace v oblasti udržitelné výstavby. Certifikace LEED zaručuje, že alespoň 20 % materiálů pochází z místních zdrojů, přičemž prioritou jsou recyklované materiály.

Jako stavební materiály byly vybrány skandinávské materiály, jako je břidlice, dub a sklo, které harmonizují uspořádání a vyjadřují severskou atmosféru. Certifikace LEED klade přísné požadavky na vnitřní prostředí, kde je třeba zlepšit především akustiku a denní světlo.

Díky akustickému stropu od společnosti Rockfon je v atriu budovy a na obchodní ploše příjemný a optimální pracovní prostor se sníženým hlukem i dozvukem.

Sídlo společnosti Nordea

Grønjordsvej 10,
2300 København S,
Dánsko

1/6

Sídlo společnosti Nordea

Místo:Kodaň, Dánsko
Architekt:Henning Larsen Architects
Fotograf:Nibe fotograferne
Produkty:Rockfon Mono® Acoustic

Související případové studie