Akustické stropy získávají body pro certifikaci DGNB

Gladsaxe Company House je kovově zbarvená kancelářská budova, ve které sídlí ředitelství společnosti NCC. Jedná se o první kancelářskou budovu, která v Dánsku získala platinovou certifikaci DGNB. Vše závisí na výběru stavebních materiálů, včetně akustického stropu, a pro vnitřní klima je důležité zvážit, jak akustický strop prospěje prostorám.

Tato kancelářská budova je pracovním prostorem budoucnosti. Při návrhu interiéru se myslelo na recyklované materiály a řešení. Když vstoupíte do budovy Gladsaxe Company House, uvidíte recyklované dřevo z tribun fotbalového stadionu v Lyngby. Zelená agenda je jasná, jelikož hosty a zaměstnance vítá svislá rostlinná stěna.

Přístup k větší udržitelnosti, který splňuje ekologické a ekonomické požadavky, stejně jako požadavek na sociální funkčnost prostor, ukazuje, proč je tato kancelářská budova první, která tuto certifikaci v Dánsku získala. Je dokonalým příkladem toho, jak bude v budoucnu vypadat pracovní prostor, který myslí na životní prostředí, lidi a materiály.

Výběr udržitelných materiálů pro budoucnost

Ve stavebnictví jsou klíčovou otázkou udržitelné materiály. Zde použité stavební materiály lze po demolici rozebrat a recyklovat a až 90 % použitého dřeva má certifikát FSC. Zbývajících 10 % tvoří regenerované dřevo a recyklované dřevo z jiných stavenišť. Celý proces tedy zohledňuje aspekt udržitelnosti.

Volbou akustických stropních řešení společnosti Rockfon se větší udržitelnost vztahuje i na stropy. Recyklovaný obsah desky Rockfon Tropic tvoří z části kamenná vlna. Obsah navíc pochází i z odpadu z jiných průmyslových odvětví, což pomáhá upcyklovat odpad a prodlužovat životní cyklus s velmi malou stopou.

„Naše akustické panely jsou vyrobeny z kamenné vlny, která se získává z čedičových kamenů, jež se přirozeně vyskytují v přírodě. Nejenže vám poskytne udržitelnější materiál, ale kamenná vlna má i jedinečné akustické vlastnosti,“ vysvětluje Finn Jørgensen, manažer specifikací ve společnosti Rockfon.

Jak je to s dobrým vnitřním klimatem?

90 % nákladů společnosti souvisí se zaměstnanci a jejich pohodou. Proto je důležité, aby architekti při návrhu interiéru mysleli od počátku na vnitřní klima. Dobré vnitřní klima znamená mnohem více než jen pěkný interiér. Jedná se o holistický přístup, který zahrnuje dobrý zvuk a pohodlné prostředí bez nepříjemných zvuků, optimální využití denního světla a kreativní interiér. Akustické stropy zajišťují dobré vnitřní klima – nejenže regulují zvuk a snižují dobu dozvuku, ale mohou také zvýšit množství denního světla a nepřispívají k šíření plísní a bakterií.

Finn Jørgensen pokračuje: „Pro budovu Gladsaxe Company House byly zvoleny desky Rockfon Tropic. Rockfon Tropic představuje kvalitní akustický strop, který přináší dobrou akustiku a lepší vnitřní klima se zaměřením na pocity pohody zaměstnanců. Skutečnost, že stavba má také platinovou certifikaci DGNB, z nás činí hrdého dodavatele.“

Gladsaxe Company House

Tobaksvejen
2860 Søborg
Dánsko

Naše akustické panely jsou vyrobeny z kamenné vlny, která se získává z čedičových kamenů, jež se přirozeně vyskytují v přírodě. Nejenže vám poskytne udržitelnější materiál, ale kamenná vlna má i jedinečné akustické vlastnosti.

Finn Jørgensen

MANAŽER SPECIFIKACÍ VE SPOLEČNOSTI ROCKFON

Gladsaxe Company House

Místo:Søborg, Dánsko
Architekt:Vilhelm Lauritzen Arkitekter
Fotograf:Svend Christensen
Produkty:Rockfon® Tropic
Hrany:A15, E24
Rozměry:600 x 600, 1200 x 600

Související případové studie