Odpovědné zacházení se stavebními materiály podporujícími udržitelnost

Stavebnictví se rozvíjí a požadavky na ochranu životního prostředí jsou stále důležitější. Stavební firmy se zejména při výběru stavebních materiálů snaží hledat udržitelné a ekologičtější možnosti.

V Norsku je poměrně hodně budov schválených v rámci BREEAM, nicméně tím to zde nekončí. Tato nová kancelářská budova na ulici Otto Nielsens Vei je prvním projektem BREEAM-Excellent ve městě Trondheim. 

BREEAM (Building Research Establishment Environmental Assessment Methodology) je přední světovou metodikou posuzování udržitelnosti, protože uznává a odráží hodnotu v celém životním cyklu zastavěného prostředí. Zajišťuje udržitelnější prostředí s cílem zlepšit pocity pohody, ochranu přírodních zdrojů a konečně zvyšuje atraktivitu investic do nemovitostí.

Kancelář s vysokou mírou soukromí

V kancelářské budově sídlí mnoho firem, ale jedna z nich má na nové kanceláře specifické požadavky. Společnost Nordic Semiconductor, která se zabývá pokročilými technologiemi, má své sídlo v Trondheimu a potřebovala další kancelářské prostory, přestože již měla kanceláře v jedné ze stávajících budov. Společnost chtěla více prostoru pro svých 260 zaměstnanců, protože v příštích letech plánuje expanzi. Potřebovali tedy kancelář, která je určena až pro 400 zaměstnanců.

V jejich oboru jsou pracovní prostředí i vysoká míra soukromí nesmírně důležité. Důvodem je, že špičkové technologie pro jejich podnikání jsou testovány a vyvíjeny přímo v jejich minilaboratořích a kancelářích. To vytváří mimořádnou poptávku po stavebních materiálech.

Provedení pro různé pracovní režimy

Design kanceláře musí odpovídat různým pracovním režimům a pracovním prostředím. Studio Arcasa arkitekter se sídlem v Oslu je zodpovědné za stavbu tří ze čtyř dalších budov a bylo najato i na projekt poslední budovy. Čtyři patra budovy jsou téměř identická a skládají se z různě velkých kancelářských prostor, zasedacích místností a sdílené kanceláře na každém patře.

Návrh interiéru musel splňovat dané požadavky, a proto se studio Arcasa arkitekter rozhodlo ve většině kanceláří instalovat systém Rockfon Blanka dB 42, který zvyšuje izolaci mezi místnostmi a má vynikající zvukovou pohltivost, a tak zajišťuje vysokou míru soukromí. Ve zbytku budovy byly nainstalovány desky Rockfon Tropic, které poskytují hladký atraktivní povrch s dobrou zvukovou pohltivostí.

Produkt Rockfon Blanka dB 42 byl v našem sortimentu nahrazen produktem Rockfon Blanka dB 43.

Trondheim Office Building

Otto Nielsens veg 12
7052 Trondheim
Norsko

Trondheim office building

Místo:Norsko
Architekt:Arcasa arkitekter
Fotograf:Erik Burås
Produkty:Rockfon Blanka® dB 43
Hrany:A24
Rozměry:600 x 600

Související referencní projekty