The Word je jakousi vstupní branou South Shields ke kulturnímu, sociálnímu i obchodnímu poznání. Průmyslová minulost této oblasti sehrává velmi důležitou roli, je doslova protkaná do budovy a pomáhá celý koncept přivést k životu.

Kulturní oáza

Návštěvníci centra vstoupí do budovy trojúhelníkovým atriem, které představuje středobod budovy. Toto velmi rušné místo plní celou řadu funkcí: najdete zde knihovnu, informační centrum pro turisty, ale také monitory nabízející přístup k sociálním médiím a aktuálnímu programu akcí a událostí.

Tato oblast s velmi čilým provozem byla z hlediska akustiky opravdovým oříškem. Aby se podařilo vytvořit opravdovou oázu, ve které se návštěvníci budou cítit skutečně dobře, navrhl Steve Dickson, ředitel architektonického studia Faulkner Browns Architects, použít na ploše 1100m² systém Rockfon® Mono® Acoustic, který nežádoucí hluk potlačuje. „Chtěli jsme především monolitický produkt, který bude z hlediska akustiky zařazen do třídy A - Rockfon Mono Acoustic byl proto perfektní volbou,“ dodává Dickson.

Provedení bez spár

Systém Rockfon Mono Acoustic je nainstalován po celém obvodu galerií, které jsou tvořeny různými tvrdými povrchy odrážejícími zvuk. Vytvořený bezespárový monolitický povrch, který vstřebává hluk, zcela jedinečným způsobem oživil prostory atria. John Osborne, projektový manažer ze společnosti Bowmer&Kirkland, byl nadšený z toho, jak tento stropní systém skvěle doplňuje design atria. „Z estetického hlediska sem tento stropní systém perfektně zapadá a výborně celý prostor doplňuje, především tím, jak naprosto nenuceně kopíruje tvar centrálního atria,“ doplňuje Osborne.

Jen v prvním týdnu přivítala tato unikátní budova, která je nyní součástí South Shields, úctyhodných 23000 návštěvníků.

The Word

Market Place
South Shields NE33 1JF
Spojené království

1/6

The Word

Místo:Spojené království
Architekt:Steve Dickson, Senior Director at FaulknerBrowns Architects
Montážní firma:Daniel Reilly at Reilly Ceiling and Drywall
Produkty:Rockfon Mono® Acoustic

Související referenční projekty