order-bucket

Kaisa House

Když se univerzita v Helsinkách rozhodla vybudovat novou centrální knihovnu v místě starého obchodu v centru města, jen málo lidí si dokázalo představit, jak úchvatný bude konečný výsledek tohoto projektu.

Hlavní knihovna Helsinské univerzity byla umístěna do rušné a hustě zastavěné městské oblasti, kde se stala novým místem setkávání pro obyvatele Helsink.

Srdcem Kaisa House je velkolepé oválné atrium, které prochází směrem nahoru celou budovou.  Křivky tohoto atria ladí s výraznými křivkami otvorů ve východní vyvýšené části budovy. Pro zvýraznění křivek atria jsou  v každém podlaží umístěny bílé balkóny, které visí ve vzduchu jako mráčky a poutají pozornost.

Stěny balkónů ve skutečnosti vylepšují akustiku celého prostoru. Vytváří totiž tiché a klidné prostředí pro návštěvníky knihovny. Pro dosažení hladkého povrchu a vytvoření křivek použila AOA systém Mono Acoustic TE. Stropní systémy Rockfon významně pomáhají i v ostatních částech knihovny. Na konstrukci z taženého kovu jsou instalovány kazety Industrial Opal. Od chvíle, kdy byla Lady Kaisa otevřena, získala si srdce veřejnosti. Na jaře 2012 získala dokonce výroční cenu asociace finských kritiků

Volný čas a sport

Kaisa House

Hlavní knihovna Helsinské Univerzity
P.O Box 53
00014 University of Helsinki
Finsko

Styl knihoven se za posledních 50 let výrazně změnil - je proto čas přijít s nějakým flexibilním stavebním řešením.

Vesa Oiva

Anttinen Oiva Architects

Kaisa House

Kaisa House

Location:Finsko
Architect:Selina Anttinen, Vesa Oiva
Installer:Inlook
Products:Rockfon® Industrial™ Opal, Rockfon® Mono® Acoustic
Edges:A24
Dimensions:600 x 600
rockfon