V širším centru Bratislavy najdeme komplex budov, který představuje jedinečné propojení moderní světové architektury, důmyslného městského plánování a národní kulturní památky 20. století. SKY PARK byl navržen ve spolupráci s nejlepšími architekty, urbanisty a designéry a jeho cílem je spojovat lidi v nové, vibrující části Bratislavy. Je to místo pro život, práci i odpočinek. SKY PARK tvoří čtyři moderní rezidenční věže, dvě kancelářské budovy (SKY PARK Offices a SKY PARK Tower), historická budova teplárny a veřejné prostory.

Stará industriální zóna novým centrem města

Komplex budov se nachází v části města, která byla v minulosti sídlem několika důležitých industriálních center, včetně teplárny, rafinerie, továrny na výrobu kabelů a textilní fabriky. Během druhé světové války byla tato oblast kvůli svému průmyslovému významu opakovaně bombardována a po válce zůstala z velké části nevyužita, dokud se nezačal stavět SKY PARK. Území, které kdysi bývalo východní hranicí města, se tak díky revitalizaci nevyužitého industriálního prostoru stává součástí širšího centra.

Elegance spojená s nejmodernější technologií

Osmnáctipatrová kancelářská budova projektu SKY PARK Offices nabízí 31 000 m2 kancelářských a obchodních prostor k pronájmu, 600 parkovacích míst a také zázemí pro cyklisty. Budova navíc splňuje podmínky udržitelnosti a s certifikáty LEED Gold a WELL Gold se chce stát nejzdravější chytrou budovou v Bratislavě. Vstupní lobby je jejím srdcem. Je to místo, kde se cítíte dobře a nechcete jím jen projít. Je to živý prostor ideální pro setkávání a trávení času v kavárně, která je s lobby propojena. Příjemnou atmosféru vytváří kromě špičkového designu také kvalitní akustika, kterou prostoru poskytuje estetický stropní systém s jednolitým povrchem Rockfon® Mono® Acoustic.

SKY PARK Offices

Bottova 7939/2A
811 09 Bratislava
Slovensko

Architekti požadovali hladký strop s bezesparým bílým povrchem, který dodá funkčnost a akustiku otevřenému prostoru foyer. Pro jeho monolitický povrch, výborné akustické vlastnosti a schopnost rovnoměrně odrážet a rozptylovat denní světlo jsme doporučili právě Rockfon Mono Acoustic.

Mgr. Martina Trestrová

Sales Director CEES, Rockfon

Flexibilita, efektivita a inspirativní prostory

Příjemné prostředí kancelářské budovy dotvářejí obchody, restaurace a kavárny přímo v areálu. Bezdotykový přístupový systém zaručuje zaměstnancům pohodlný pohyb po budově při zachování nejpřísnějších bezpečnostních kritérií. Architekti ale mysleli také na odpočinek obyvatel budovy. Ti tak mohou sledovat západ slunce ze střešních teras nebo si dát pauzu v zeleném parku.

Budova SKY PARK Offices nabízí flexibilní a funkční pracovní prostory toho nejvyššího standardu, designované v souladu s myšlenkami konceptu wellbeing, s pomocí moderních technologií a toho nejlepšího ze současné architektury. Za návrhy této kancelářské budovy stojí architektonická kancelář Vietzke & Borstelmann Architekten a pod návrhem celého komplexu SKY PARK je podepsáno studio Zaha Hadid Architects.

1/23

SKY PARK Offices

Místo:Slovensko
Architekt:Vietzke & Borstelmann Architekten (SKY PARK Offices), Zaha Hadid Architects (celý komplex SKY PARK)
Fotograf:Alto Real Estate

Související případové studie