Architekt tyto prvky zkombinoval s pastelovými barvami, které lahodí oku, jako je přírodní zelená, nebesky modrá, mořská tyrkysová, hřejivá pískově žlutá a pastelově růžová. Celý prostor je doplněn nábytkem v měkkém čalounění. Kombinace biofilních prvků s pastely a na dotek příjemnými látkami vytvořila obklopující a uklidňující interiér, který má pozitivní vliv na pohodu zaměstnanců.

„V tomto projektu je rovnováha. Kancelář není přeplácaná ani přeslazená. Poskytuje zaměstnancům pohodlí prostřednictvím několika smyslů: zraku – přirozené, jasné barvy, sluchu – vynikající akustiku, hmatu a čichu – strukturované, voňavé obrazy panelů Rockfon Senses. Zdejší atmosféra snižuje stres a úzkost a vytváří prostor pro klidnou práci,“ popsal projekt Krzysztof Draber, interiérový architekt společnosti Comodo Group.

Po vstupu do kanceláře okamžitě pocítíte její útulnost. Prostory recepce i chodby zdobí velkolepý strop se zavěšenými kulatými akustickými ostrůvky Rockfon Eclipse Customised v pastelových barvách. Ostrůvky jsou propletené LED světly stejného tvaru. Proti světlým stěnám byly instalovány akustické panely Rockfon Lamella ve třech odstínech dřevěné dýhy: světlý dub, dub a zakouřený dub. Spojují krásu přírodního dřeva s účinnou zvukovou pohltivostí a spolu s akustickým podhledem snižují nežádoucí hluk ve vstupním prostoru, recepci a konferenčních místnostech.

Centrem této malé, ale multifunkční kanceláře je otevřený prostor, rozdělený na dvě části dekorativními akustickými přepážkami Rockfon Canva v růžové a zelené barvě. Oboustranné panely byly zavěšeny ke stropu a vytvořily zástěny, které nejen zdobí interiér, ale také zlepšují jeho akustiku.

V této části kanceláře byly instalovány i stěnové panely Rockfon Senses vyrobené z lisovaného mechu a alpských květin, travin a listů, jejichž texturu cítíte pod prsty. Vydávají jemnou vůni lesů a luk, která se vznáší po celé místnosti. Rockfon Senses zachycují hmatatelnou krásu přírody, ale i nežádoucí hluk díky nejlepší možné zvukové pohltivosti.

Zajímavá designová řešení byla použita také v konferenčních místnostech. Stropní panely Rockfon Color-all byly instalovány na stěny menších místností. Stejné barvy na stěnách i panelech vytvářejí trojrozměrný zážitek. Téměř celou stěnu velké konferenční místnosti zdobí obraz na panelech Rockfon Canva zobrazující ztuhlou sopečnou lávu. Jeden grafický motiv byl rozložen na několik menších a větších obrazů. Obě řešení mají svou funkční hodnotu, totiž poskytují místnostem výbornou akustiku.

Kancelář ROCKWOOL GBS ve Varšavě

Ul. Przyokopowa 31, 01-208
Varšava
Polsko

V tomto projektu je rovnováha. Kancelář není přeplácaná ani přeslazená. Poskytuje zaměstnancům pohodlí prostřednictvím několika smyslů: zraku – přirozené, jasné barvy, sluchu – vynikající akustiku, hmatu a čichu – strukturované, voňavé obrazy panelů Rockfon Senses. Zdejší atmosféra snižuje stres a úzkost a vytváří prostor pro klidnou práci.

Krzysztof Draber

Interiérový architekt Comodo Group
1/24

Kancelář ROCKWOOL GBS ve Varšavě

Místo:Varšava, Polsko
Architekt:Krzysztof Draber, Comodo Group
Fotograf:Bartosz Makowski
Produkty:Rockfon Canva® podlahová zástěna, Rockfon Canva® stěnový panel, Rockfon Canva® závěsná zástěna, Rockfon Color-all®, Rockfon® Eclipse Customised, Rockfon® Lamella
Hrany:A
Rozměry:600 x 600, 800 x 800, 1760 x 1160, 1800 x 600

Související případové studie