order-bucket

Littleport Academy

Společnost Rockfon úspěšně řeší náročné výzvy díky svým inteligentním stropním řešením.

Ambiciózní komplex Littleport za 37,5 mil. GBP, který tvoří základní škola, speciální škola, akademie a volnočasové centrum, je téměř dokončen. Při jeho výstavbě byly v hojné míře využity stropní systémy, prostorové pohlcovače hluku i stěnové panely Rockfon. Důvodem jsou jejich špičkové akustické vlastnosti, požární bezpečnost třídy A1, dlouhá životnost a také šetrnost vůči životnímu prostředí. 

Komplex Littleport 

Komplex Littleport je jedním z největších počinů stavební firmy Morgan Sindall. „Jedná se o komunitní projekt, který nepřinese jen ideální učební prostory nabízející dětem se speciálními vzdělávacími potřebami všech věkových skupin a dovedností zcela nový zážitek, ale také jedinečné volnočasové centrum.“  

Speciální vzdělávací potřeby

Když stavíte školu určenou pro děti se speciálními vzdělávacími potřebami, je třeba věnovat zvýšenou pozornost akustice. Instalace akustických prvků a absorbérů, které nabízejí tu nejvyšší možnou třídu pohltivosti zvuku (třída A), pomohla vytvořit v učebnách akusticky optimální prostředí. 

Instalace stropu

Velmi úzce jsme spolupracovali s Andy Goldingem, specialistou ze společnosti SCL Ceilings. „Moderní a inovativní design této školy a přilehlých budov před nás postavil celou řadu náročných výzev. Společnost Rockfon nám ale pomohla všechny tyto výzvy úspěšně překonat. Jejich produkty splňují specifikace pro každou oblast projektu, včetně požadavků na optimální akustiku. Efektivně řeší také všechna omezení spojená s instalací. Kromě toho nabídly produkty Rockfon přesně takový vzhled, jaký si architekti přáli. To vše společně přispělo k nespornému úspěchu tohoto projektu.“

Školství

Littleport Academy

Camel Road
Littleport
Cambridgeshire
CB6 1EW
Spojené království

Littleport Academy

Littleport Academy

Location:Spojené království
Architect:Atkins
Contractor:Morgan Sindall
Installer:Service Ceiliings Ltd
Products:Rockfon Blanka® dB 41, Rockfon Contour®
Edges:A24, Ac
Dimensions:600 x 600, 1200 x 300

Související referencní projekty

King Edward VI College, UK, Stourbridge, 500m2, Bryant Priest Newman (BPN), King Edward VI College, Pacy & Wheatley, Simon Jones, Mono® Acoustic ceiling system, White
Školství

King Edward VI College

Rockfon Mono Acoustic TE ceiling system has been installed at a leading academic sixth form college, King Edward VI College, Stourbridge.

Číst více
Houtens School, 2011, Fibral Colour A_edge, Krios, ROCKFON
Školství

Houtens School

Barvy mohou být rovněž použity k indikování účelu a využití prostoru. Lze je využít k vymezení hranic a přechodů.

Číst více
NO, Brynseng skole, HRTB Arkitekter AS MNAL, School, Rockfon Blanka Actvity, A,B edge, 1200x600, white, Chicago Metallic T24 Click 2890
Školství

Škola Brynseng

Škola Brynseng je novou stavbou v Østensjø, severovýchodní části Osla. Byla otevřena v srpnu 2017. Budovu tvoří víceúčelová hala, malé sportovní hřiště v nejvyšším poschodí budovy a speciální solární stěna o ploše 1000 m2, která zakrývá větší část jižní stěny budovy.

Číst více
school, education, 2012, Alaska, Koral, Scholar, Samson, A_edge
Školství

Elgin Academy

Společnost Rockfon našla uplatnění ve Skotské akademii

Číst více
DK, Copenhagen, Kalvebod fælled skole, Lundgaard & Tranberg Arkitekter, School, Rockfon Mono Acoustic, grey
Školství

Škola Kalvebod Fælled

Škola Kalvebod Fælled je zaměřená na sport a pohybové aktivity. Jejím záměrem je podporovat u dětí rozvoj fyzického i duševního zdraví prostřednictvím sportu, pohybu a her.

Číst více
Futures Community College,  Fibral Multiflex black baffles, Sonar E
Školství

Školství

Stropní systémy společnosti Rockfon byly při výstavbě nové budovy Upper College, Future Community Collete v anglickém Southendu za 12 miliónů liber hojně využívány.

Číst více
Rockfon Eclipse, UK Chichester cafe, leisure 2013
Školství

Univerzity Chichester

Ve vzdělávacím centru Univerzity Chichester bylo nainstalováno 167 volně zavěšených akustických absorbérů Rockfon Eclipse, jejichž úkolem je zlepšit akustiku otevřených prostor univerzity.

Číst více
rockfon