Toto je jedno z nejmodernějších vzdělávacích zařízení v Polsku. V areálu se nachází základní škola, mateřská škola, jesle a společenská místnost. Budova byla navržena s ohledem na pohodlí dětí. Architekt mistrně propojil estetiku s funkčností a použil řešení Rockfon pro pohlcování a utlumení zvuku.

Škola nabízí školní zařízení pro 450 žáků a 50 zaměstnanců, tělocvičnu a jídelnu s kuchyní. Mimo to se zde také nachází mateřská škola pro 200 dětí a 25 vychovatelek, sál s kapacitou 130 sedadel a společenská místnost. Budova má dvě podlaží o celkové rozloze 10 000 m2.

Zvláštní pozornost musela být věnována rozmanitosti barev použitých v zařízení. Barvy použité v interiérech slouží nejen k usnadnění orientace, ale především k podnícení představivosti žáků. Exteriér je vyveden v jemných odstínech tak, aby se stavba hladce začlenila do venkovské architektury.

Kromě estetických hodnot je pro pohodlí žáků a učitelů ve škole nesmírně důležitá i akustika. Architektka Monika Robaszko-Kowalska říká: „Při každém projektu se snažíme vsadit na kvalitní materiály. Na trhu není mnoho zvukově pohltivých panelů, které by se vyrovnaly výrobkům společnosti Rockfon. Proto jsme je použili.“

Komplex základní a mateřské školy

Chabrowa 99
52-200 Wysoka
Polsko

Komplex základní a mateřské školy

Místo:Polsko
Architekt:Monika Robaszko-Kowalska, Biuro Achitektoniczne Metropolis
Fotograf:Bartosz Makowski
Produkty:Rockfon Color-all®, Rockfon® Eclipse, Rockfon® Samson
Hrany:A, A24, Ac, X
Rozměry:600 x 600, 800 x 800, 1160 x 1160, 1200 x 600, 1760 x 1160

Související případové studie