Vzdělávací centrum Chichester University je poslední budovou, která je součástí obrovského projektu rekonstrukce za několik miliónů liber. Cílem tohoto projektu bylo zlepšit prostředí pro vzdělávání tisíců studentů. Nová dvoupatrová budova využívá principů tepelné hmoty a díky své minimální energetické náročnosti a nízké uhlíkové stopě splňuje klasifikaci „Excellent“ (výborná) v rámci certifikace BREEAM.

Řešení využívající tepelnou hmotu

Řešení využívající tepelnou hmotu budovy obvykle vyžadují, aby vzduch volně cirkuloval po obnažených betonových površích. To je ale často na úkor akustiky, kterou všechny ty tvrdé a zvuk odrážející povrchy výrazně zhoršují. Volně zavěšené stropní ostrůvky Rockfon Eclipse jsou speciálně navrženy k řešení tohoto problému, neboť umožňují volnou cirkulaci vzduchu, avšak současně pohlcují zvuk na obou stranách panelů. Tyto ostrůvky jsou vyrobeny z kamenné vlny a jsou dostupné mimo jiné i ve čtvercovém nebo obdélníkovém tvaru, aby nabídly řešení pro opravdu každé uspořádání prostor.

Pohlcení vzduchem šířeného hluku

Součástí univerzitního kampusu v Bognor Regis je nová budova, v níž se nachází rozsáhlá knihovna nabízející více než 70 000 titulů, otevřené pracovní a studijní prostory, kavárna a oblast vyhrazená sociologickým studiím. „Zdejší kavárna je samozřejmě studenty hojně vyhledávána, což ve špičkách vede k relativně velké hlučnosti,“ vysvětluje Brett Marchant ze společnosti Dancor, která veškeré instalace prováděla. Stropní ostrůvky Rockfon Eclipse pohlcují vzduchem šířený hluk a pomáhají vytvořit lepší akustické prostředí. Navíc i skvěle vypadají.“

Rychlá a snadná montáž

Bezrámový ostrůvek s minimalistickou vizuálně ostrou hranou podtrženou jemným a elegantním zkosením se zavěsí na lanka za pomoci spirálových kotev, díky čemuž je instalace mimořádně snadná a rychlá. Hladký bílý povrch ostrůvků má dlouhou životnost a zajistí perfektní odraz světla i tepla.

Tyto akustické ostrůvky navíc nabízejí skvělou rozměrovou stálost, dokonce i při 100% vlhkosti. Ve srovnání s jinými materiály je kamenná vlna charakteristická vysokou požární odolností a excelentní hygienou. Nehygroskopický povrch navíc nepředstavuje živnou půdu pro škodlivé mikroorganismy.

Chichester University

College Lane
Chichester
PO19 6PE
Spojené království

1/3

Chichester University

Místo:Spojené království
Montážní firma:Dancor
Produkty:Rockfon® Eclipse
Rozměry:1760 x 1160

Související případové studie