Vzdělávací centrum Univerzity Chichester je poslední budovou, která je součástí obrovského projektu rekonstrukce za několik miliónů liber. Cílem tohoto projektu bylo zlepšit prostředí pro vzdělávání tisíců studentů. Nová dvoupatrová budova využívá principů tepelné kapacity a díky své minimální energetické náročnosti a nízké uhlíkové stopě splňuje klasifikaci „Excellent“ (výborná) v rámci certifikace BREEAM. 

Řešení pro vysokou tepelnou kapacitu

Řešení pro vysokou tepelnou kapacitu obvykle vyžadují, aby vzduch volně cirkuloval po obnažených betonových površích. To je ale často na úkor akustiky, kterou všechny ty tvrdé a zvuk odrážející povrchy výrazně zhoršují. Volně zavěšené stropní absorbéry Rockfon Eclipse jsou speciálně navržené k řešení tohoto problému, neboť umožňují volnou cirkulaci vzduchu, avšak současně pohlcují zvuk na obou stranách panelů. Tyto absorbéry jsou vyrobeny z kamenné vlny a nabízí se ve čtvercovém nebo obdélníkovém tvaru, aby nabídly řešení pro opravdu každé uspořádání prostor.

Pohlcení vzduchem šířeného hluku

Součástí univerzitního kampusu v Bognor Regis je nová budova knihovny nabízející více než 70000 titulů, otevřené pracovní a studijní prostory, kavárnu a oblast vyhrazenou sociologickým studiím. „Zdejší kavárna je samozřejmě studenty hojně vyhledávaná, což ve špičkách vede k relativně velké hlučnosti,“ vysvětluje Brett Marchant ze společnosti Dancor, která veškeré instalace prováděla. Stropní absorbéry Rockfon Eclipse pohlcují vzduchem šířený hluk a pomáhají vytvořit lepší akustické prostředí. Navíc i skvěle vypadají.“

Rychlá a snadná montáž

Bezrámečkový ostrůvek s minimalistickou vizuálně ostrou hranou podtržený jemným a elegantním zkosením se zavěsí na lanka za pomoci spirálových kotev, díky čemuž je instalace mimořádně snadná a rychlá. Hladký bílý povrch absorbérů má dlouhou životnost a zajistí perfektní odraz světla i tepla.

Tyto akustické absorbéry navíc nabízejí skvělou rozměrovou stálost, dokonce i při 100% vlhkosti. Ve srovnání s jinými materiály je kamenná vlna charakteristická vysokou požární odolností a excelentní hygienou. Nehygroskopický povrch navíc nepředstavuje živnou půdu pro škodlivé mikroorganismy. 

Školství

Chichester University

College Lane
Chichester
PO19 6PE
Spojené království

Nabízené produkty: Rockfon® Eclipse™, 1760 x 1160
Nabízené produkty:
Nabízené produkty: Rockfon® Eclipse™, 1760 x 1160
Nabízené produkty:
Nabízené produkty: Rockfon® Eclipse™, 1760 x 1160
Nabízené produkty:

Univerzity Chichester

Místo:Spojené království
Montážní firma:Dancor
Produkty:Rockfon® Eclipse™
Rozměry:1760 x 1160

Související referencní projekty