Vytvoření optimálního léčebného prostředí

Vytváření léčebných prostředí představuje součást humanistického přístupu k architektuře. Design a akustický komfort zde pomáhají vytvářet optimální léčebná prostředí, která podporují a zlepšují poskytovanou péči a léčbu. Pacienti či obyvatelé těchto prostor, jejich návštěvy i zdravotníci stojí v centru takovéhoto procesu navrhování. 

Při navrhování zdravotnického zařízení by měli architekti i designéři rozumět zákonitostem, jak a proč se prostory mohou stát terapeutickými pro ty, kdo je obývají. To, jak jednotlivci toto prostředí vnímají, je klíčovým zájmem architekta a ovlivňuje způsob výběru materiálů, včetně akustických podhledů.

Vylepšená akustika pro příjemnější společné chvíle

Atrium domova pro seniory De Schuylenburgh v Nizozemsku slouží ke společenským akcím nebo ke společným chvilkám jeho obyvatel nad šálkem kávy. Dříve zde bylo hodně stížností na hluk, který byl způsoben tvarem a objemem atria a také použitím tvrdých hladkých materiálů. Montážní společnost Fleurbaaij Totaal Afbouw ale přišla s řešením instalovat stropní ostrůvky Rockfon Eclipse na stěny v podobě stěnových panelů, které výrazně zlepšily akustiku tohoto prostoru. Vytvoření pohodlného, bezpečného a pečujícího prostředí pro obyvatele domova seniorů De Schuylenburgh bylo pro architekty prioritou.

Domov pro seniory De Schuylenburgh, Silvolde, Nizozemsko

Místo:Silvolde, Nizozemsko
Montážní firma:Fleurbaaij Totaal Afbouw
Produkty:Rockfon® Eclipse stěnový panel
Rozměry:1160 x 1160

Související případové studie