Projekt budovy obsahuje množství velkých oken a velké skleněné atrium, které je ozdobou budovy. To vše vyžadovalo stavební materiály, které by dokázaly prostorově rozložit přírozené denní světlo a zajistit rovnoměrné rozložení světla na operačních sálech a ve vyšetřovnách.

Dodavatelská firma Carillion splnila všechny požadavky a vybavila budovu stropními panely Rockfon MediCare se skrytými hranami, aby tak vytvořila jednotný vzhled a dosáhla 86% odrazivosti světla. Řada MediCare splňuje požadavky na jednoduchou údržbu a udržování hygieny ve zdravotnických zařízeních a nepřispívá k bujení bakterií MRSA (zlatého stafylokoka).Tato řada se vyznačuje nízkou emisí pevných částic, systém Rockfon MediCare Plus byl zařazen do 4. třídy podle směrnice ISO o čistých prostorách a systém Rockfon MediCare Standard byl zařazen do 5. třídy. Toto řešení také splnilo požadavky této státní nemocnice, aby v místnostech nové budovy byly použity sádrokartonové panely s většími rozestupy a zároveň v nich bylo sníženo množství standardních odkrytých profilů.

Společnost Rockfon také přispěla k dosažení pozitivního hodnocení v systému BREEAM, protože snížila množství odpadu vytvořeného v průběhu stavby. Při úzké spolupráci dodavatel stropů, společnost Carlton Ceilings & Partitions, společnost Carillion, distributor systémů SIG Interiors, manažer stavby a továrna ROCKWOOL ve Walesu vyvinuli inovativní postup navrácení veškerého odpadu ze stavby, včetně izolačních panelů a tepelné izolace potrubí ROCKWOOL a stropních panelů Rockfon do továrny ROCKWOOL ve Walesu k jejich recyklaci a dalšímu použití v nových produktech. Vyzvedáváním odpadu při každé dodávce nových produktů na stavbu se jim podařilo v průběhu stavby snížit náklady na přepravu, zajistili skladování materiálu ve skladu v Bristolu a předávali odpad firmě ROCKWOOL k dalšímu zpracování. Vzhledem k tomu, že všechny závody firmy ROCKWOOL jsou schopné zpracovávat odpad do podoby vláken stejné kvality, jako jsou ty, ze kterých se vyrábí nové materiály, byl toto první a největší projekt, v průběhu kterého na jednom staveništi spolupracovalo několik firem a vytvořily jedinečný tok odpadů.

Nemocnice Southmead

Southmead Rd
Westbury-on-Trym
Bristol BS10 5NB
Spojené království

Southmead Hospital

Místo:Spojené království
Dodavatel:Carillion
Montážní firma:Carlton Ceilings & Partitions, Slough
Produkty:Rockfon® MediCare® Plus, Rockfon® MediCare® Standard
Rozměry:600 x 600, 1200 x 600

Související referenční projekty