Akustická stropní řešení společnosti Rockfon byla v hojné míře použita v celém areálu nemocnice Forth Valley Royal Hospital.

Nový nemocniční komplex za bezmála 300 miliónů liber, který je tvořen nejmodernějšími budovami a zdravotnickými zařízeními, nabízí služby akutní péče, které byly doposud k dispozici jen ve Falkirku nebo Stirlingu. 

Tato nemocnice, kterou tvoří více než 860 prostor určených pro hospitalizované pacienty i běžný nemocniční provoz, je dílem stavební firmy Laing O’Rourke, která je součástí konsorcia vedeného Forth Health (společný podnik John Laing a John Laing Infrastructure Fund) a představuje doposud největší projekt národní zdravotní služby (NHS) zaměřený na zdravotní péči ve Skotsku. Správu komplexu zajišťuje společnost Serco.

Společnost Linear Projects Ltd ze skotského Glasgow a britského Manchesteru, která působí jako instalační firma pro stropní systémy Rockfon Active, použila v rámci tohoto projektu více než 82 000 m2 stropního systému Rockfon MediCare, včetně 60000 m2 standardních desek o rozměru 600x600mm a 1200x1200mm na 24mm nosné konstrukci ve všech společných prostorech, nemocničních pokojích a sálech, kancelářích i zasedacích místnostech. V chodbách a ostatních frekventovaných zónách byl použit stropní systém MediCare Plus s deskami o formátu 2400x600mm. Ve sprchách a dalších prostorech se zvýšenou vlhkostí, včetně kuchyňských provozů, byly nainstalovány standardní stropní desky na 24mm nosné konstrukci se zvýšenou ochranou proti korozi (ECR).

„Společnost Rockfon se v souvislosti s projektem nemocnice pro akutní péči ve Forth Valley ukázala být pro Linear Projects zcela neocenitelným partnerem“, vysvětluje Stephen Holmes, zástupce společnosti Linear Projects Ltc. „Podařilo se jim najít stropní desky nezbytných specifikací a splnit veškeré požadavky vedení Forth Valley i stavební firmy Laing O’Rourke, bez jakýchkoli kompromisů v oblasti kvality, hodnoty či funkce. Ať už šlo o nezbytné přizpůsobení systému MediCare specifickým podmínkám panujícím na radiologických pracovištích či oblastem se zvýšenou vlhkostí, společnost Rockfon vždy dokázala přijít s tím nejlepším řešením pro klienta.”

Produktová řada Rockfon MediCare je specificky navržena pro splnění potřeb a požadavků současných moderních nemocnic a zdravotnických zařízení. Přesto, že produkty z této řady splňují přísné požadavky technického memoranda HTM 60 v kategoriích 2, 3, 4, 5 a 6, došlo nedávno k jejich dalšímu vylepšení. Nyní jsou nabízeny ve třech výkonnostních variantách (MediCare Standard, Plus a Air), aby bylo možné splnit specifické potřeby různých rizikových zón, od oblastí s nízkým rizikem, jako jsou administrativní prostory nebo čekárny pro pacienty, po vysoce rizikové zóny, jako jsou operační sály či jednotky intenzivní péče.

Stejně jako i všechny ostatní produkty Rockfon, stropní desky MediCare s jádrem z nehořlavé kamenné vlny mají nulovou nutriční hodnotu a nepředstavují tak živnou půdu pro škodlivé mikroorganismy, včetně MRSA.

Produktová řada MediCare je navíc charakteristická nízkými emisemi částic, díky čemuž splňuje přísné požadavky certifikace Clean Room (čisté prostory) dle ISO, třída 5. Standardní desky MediCare lze snadno čistit vysavačem nebo suchým hadříkem. MediCare Plus a Air je možné účinně dezinfikovat čištěním párou.

Produktová řada MediCare je ideální pro instalaci do každého prostoru nemocnic nebo jiných zdravotnických zařízení. K dispozici jsou různé varianty umožňující splnit specifické požadavky i těch nejnáročnějších typů prostředí.

Zdravotnictví

Forth Valley Royal Hospital

Stirling Road
Larbert FK5 4WR
Spojené království

Nemocnice Forth Valley Royal Hospital

Místo:Spojené království
Montážní firma:Linear Projects Ltd
Produkty:Rockfon® MediCare® Standard
Hrany:A24
Rozměry:600 x 600, 1200 x 600

Související referencní projekty