Zdravé vnitřní klima znamená zlepšení pocitu pohody zaměstnanců

Šperkařská společnost Pandora se v létě 2016 přestěhovala do zcela nových prostor na Havneholmen v Kodani. Architektonická kancelář Bystrup Architects and Designers vyprojektovala pro stavební firmu Skanska necelých 14 000 metrů čtverečních kancelářských a suterénních prostor. Stavba se skládá ze dvou budov po šesti podlažích, které spojuje prosklená mezistavba ve všech šesti podlažích. Jedná se o jedno sídlo s celkovou kapacitou 550 zaměstnanců. Projekt byl navržen s důrazem na optimalizaci spotřeby energie i optimalizaci vnitřního klimatu. To se v neposlední řadě projevilo ve volbě stavebních řešení, která šla cestou maximálního využití denního světla, a minimalizovala tak potřebu umělého osvětlení a vytápění. Proto je strop v kancelářských prostorách jedním z nejdůležitějších řešení projektu.

Přirozené světlo a optimální akustika, co dál?

Akustický matný bílý povrch stropu má index odrazu světla vyšší než 87 procent, takže denní světlo je přiváděno dále do budovy. Zároveň je zajišťován neoslňující rozptyl denního světla v jejích prostorách. Celkově to znamená, že se výrazně snižuje potřeba umělého osvětlení. Konstrukce akustického stropu je navíc provedena s difuzní ventilací, takže celá plocha stropu působí jako jeden velký přívod vzduchu, v němž čerstvý vzduch pomalu proniká po celé ploše. Tím se eliminuje potřeba viditelných svítidel a zajistí se potřebná výměna vzduchu, aniž by to přinášelo obtěžující hluk a průvan. Akustický strop se správnou kombinací vysoké odrazivosti a dobrého rozptylu světla vytváří rovnoměrné a pravidelné rozložení přirozeného světla v místnosti. Potřeba umělého osvětlení je tak velmi výrazně snížena.

„Jedná se o velmi stylové řešení, kde jsou prostornost, design interiéru a materiály optimalizovány tak, aby zvuk, vzduch a světlo v budově poskytovaly zaměstnancům vynikající pracovní prostředí,“ vysvětluje Henrik Skouboe, projektový manažer ve společnosti Bystrup Architects and Designers.

Protože produktivita roste rychleji, když máte prvotřídní kvalitu vnitřního ovzduší

Studie ukazují, že vnitřní klima má velký význam nejen pro to, jak se pracovníci na svém pracovišti cítí. Na faktorech, jako je úroveň hluku, výměna vzduchu a teplota, závisí stejnou měrou také produktivita. Správné větrání a optimalizace teploty mohou vést k trvalému zvýšení produktivity jak při rutinních úkolech, tak při takových úlohách, jež vyžadují hluboké soustředění. Snížení nežádoucího hluku může přímo zlepšit podmínky zaměstnanců a snížit úrovně stresu na pracovištích. S panely Rockfon Blanka můžete získat více faktorů, které přispívají ke skvělému vnitřnímu klimatu, a tím i k optimalizaci produktivity na pracovišti. Díky flexibilním řešením je možné vytvořit krásný a jedinečný design bez kompromisů v oblasti akustiky a kvality.

 

Pandora – Kodaň

PANDORA A/S, Global Office
Havneholmen 17-19, 1561
Kodaň, Dánsko

Jedná se o velmi stylové řešení, kde jsou prostornost, design interiéru a materiály optimalizovány tak, aby zvuk, vzduch a světlo v budově poskytovaly zaměstnancům vynikající pracovní prostředí.

Henrik Skouboe

PROJEKTOVÝ MANAŽER VE SPOLEČNOSTI BYSTRUP ARCHITECTS AND DESIGNERS

Pandora – Kodaň

Místo:Dánsko
Produkty:Rockfon Blanka®
Hrany:E24
Rozměry:600 x 600, 2400 x 600

Související případové studie