Studio interiérového designu Nuan Oy navrhlo sídlo společnosti Paytrail v Jyväskylä a nyní mělo na starosti návrh interiéru kanceláře téže společnosti v Tampere. Sanna Laukanaho, interiérová designérka studia Nuan Oy, říká, že v kancelářských prostorách došlo k významné změně, když se rozhodli využít povrchu pohledového betonu: 

„V Paytrail chtěli pracovní prostory, které jsou v souladu se značkou společnosti, podporují pohodu zaměstnanců a mohou být využívány pro různé účely, včetně týmových setkání a společenských akcí. Firemní kulturu společnosti Paytrail jsme již dobře znali, a tak jsme se zaměřili na zaměstnance a jejich pracovní aktivitu. Úzce jsme spolupracovali se společností Paytrail, abychom zajistili, že celý prostor bude odrážet pracovní kulturu společnosti a zároveň bude podporovat různé pracovní režimy.“

Nové akustické panely Rockfon Canva se proměnily v umělecké dílo

Kancelář společnosti Paytrail je jedním z prvních míst ve Finsku, kde je instalováno nové akustické řešení Rockfon Canva. Tato produktová řada zahrnuje stěnové panely, podlahové zástěny a závěsné zástěny, které umožňují vytvářet flexibilní pohodlné prostory s příjemnou atmosférou. Produkty jsou dodávány v paletě 34 současných Barev pohody (Colours of Wellbeing) od společnosti Rockfon nebo je možné vytvořit vlastní přizpůsobený design na míru klientovi. Plátna jsou odnímatelná, což znamená, že si jednoduše objednáte nové plátno, které osvěží vzhled, když se nájemníci nebo funkce místnosti změní.

Kancelářské prostory Paytrail

Hämeenkatu 5
Tampere
Finsko

Chtěla jsem, aby pohled na stěnové panely podněcoval představivost týmu společnosti Paytrail. Vesmírné téma, kosmické obrazy, které se v dílech opakují a táhnou se celým prostorem, dávají průchod myšlenkám a kreativitě, zatímco barevná schémata mají pomáhat při činnostech, které se v těchto místnostech odehrávají.

Sanna Laukanaho

INTERIÉROVÁ DESIGNÉRKA, STUDIO INTERIÉROVÉHO DESIGNU NUAN OY

V prostorách Paytrail byly použity produkty Rockfon Canva v různých velikostech a v odstínech Sage, Sandalwood, Concrete, Eucalyptus, Mint a Coral. Nechybí ani zakázková plátna s grafikou vytvořenou samotnou designérkou Sannou Laukanaho. Jednobarevné a vzorované panely vytvářejí jedinečnou uměleckou sbírku odrážející pracovní kulturu společnosti Paytrail.

"Při procesu navrhování bylo zásadní mít na paměti, že věci jsou víc než jen krásné, že mají mít také praktický účel. Chtěli jsme například vytvořit prostory, které nabíjejí energii a podněcují spolupráci, ale i prostory určené pro útočiště a relaxaci. Řešení Rockfon Canva tuto vizi umožnilo realizovat," dodává Laukanaho.

Akustické řešení prostoru zajistily také stropní podhledy Rockfon Color-all® v odstínech Sandalwood a Sage a ostrůvky Rockfon Eclipse v odstínech Eucalyptus, Mint a Sage zavěšené ke stropu. Ve vyšší místnosti přispívají ke zlepšení prostorové akustiky akustické panely Rockfon Color-all® s hranou As v odstínu Charcoal připevněné ke stropu vedle oken.

Instalace je jako pověšení obrazu na zeď

Kromě toho, že akustické panely Rockfon Canva vypadají jako umělecké dílo, jejich zavěšení je stejně snadné jako připevnění obrazu na stěnu.

Velmi mě překvapila vysoká kvalita produktu Rockfon Canva. Určitě jej mohu doporučit svým dalším zákazníkům.

Matti Paananen

ŘEDITEL, CELTIC-RAKENNUS OY

Instalace produktů Rockfon Canva byla velmi rychlá. Akustické stěnové panely obvykle mají rámovací systém, který vyžaduje více vrtání, šroubování a upevnění. Instalace produktů Canva však byla jako instalace běžného obrazu na stěnu,“ říká Matti Paananen ze společnosti Celtic-Rakennus Oy, která byla zodpovědná za instalaci. 

Akustické panely byly v projektu nainstalovány velmi pozdě. Dodavatel stavby ji již předal uživatelům a probíhalo zařizování prostor.

Protože panely potažené plátnem jsou citlivé a cenné objekty, doporučujeme, abyste je instalovali co nejblíže k datu nastěhování. Jediný prach způsobený během procesu instalace pochází z vyvrtaného otvoru v omítce nebo betonu.

Uživatelé kanceláře si vzhled akustických panelů pochvalují

Podle Jenni Penny, vedoucí týmu Market Place ve společnosti Paytrail, je kancelář společnosti v Tampere, kde jsou akustická řešení Rockfon instalována v každém rohu, otevřenou kanceláří. A prostředí otevřené kanceláře vyžaduje ke správnému fungování dobrou akustiku. 

Uživatelé kanceláře pochválili vzhled našich akustických panelů. Ilustrace jsou opravdu krásné, na zdi vypadají spíše jako umělecká díla, ale vůbec neodvádějí pozornost od práce. Panely Rockfon Canva dokonale zapadají do svého okolí, přestože se jedná o akustické produkty určené k pohlcování zvuku.

Jenni Penna také poznamenává, že pokud by jejich další kanceláře potřebovaly nové akustické řešení, tyto stěnové panely by jistě byly vhodné: 

Nepochybuji o tom, že by se podobné řešení dalo aplikovat například na naši kancelář v Jyväskylä. Vždy je zajímavější, když na stěnu dostanete unikátní prvky a ne jen jednobarevné panely.“

1/25

Kancelářské prostory Paytrail, Tampere, Finsko

Místo:Tampere, Finsko
Architekt:Suunnittelemo Oy
Designér interiéru:Muotoilutoimisto Nuan Oy
Montážní firma:Sisustus-Nummi Oy, Celtic-Rakennus Oy
Fotograf:Mikko Käkelä
Produkty:Rockfon Canva® stěnový panel, Rockfon Color-all®, Rockfon® Eclipse Colour
Hrany:A, X
Rozměry:600 x 600, 1200 x 900, 1760 x 1160, 2360 x 1160

Související případové studie