bucket_iconCreated with Sketch.

Na zajištění a udržení pohodlných akustických podmínek je třeba klást velký důraz

Mnoho lidí v jediném prostoru hlediště, restaurace, fitness či rekreačního centra přestavuje vysoké nároky na akustická řešení tlumení zvuku, požární bezpečnost a celkovou vizuální estetiku. Každý typ místnosti v budově čelí svým vlastním specifickým výzvám.

Akustika

Jakmile zvukové vlny narazí na tvrdé plochy nacházející se v místnosti (stěny, podlahy a okna), odrazí se zpět do prostoru zvuková energie, čímž celková hladina hluku v místnosti vzroste. 

Mnoho rozlehlých prostorů vyžaduje zvládnutí akustiky k zamezení nekontrolovanému šíření ozvěny, ať už se jedná o hlediště či bazény s tvrdými plochami, nebo rušné restaurace s nechráněnými stropy a hlučné kuchyně. Nedávný průzkum například ukázal, že 90 % návštěvníků restaurací uvádí hluk v pozadí jako největší problém, jaký při jídle zaznamenali. 

Konstrukce ve vlhkém prostředí

Akustika je v halách s bazény nesmírně důležitá, avšak zásadní je také odolnost proti vlhkosti. Ve vlhkém prostředí je důležité, aby stavební materiály zůstaly stabilní i v podmínkách až se 100% relativní vlhkostí a teplotou až 40 °C.

Správná volba zajistí, že stavební materiály budou vypadat skvěle i v budoucnu. 

Požární bezpečnost

V situacích, kdy velké skupiny osob využívají omezený prostor, má požární bezpečnost velmi důležitou roli. Volba nehořlavých materiálů je v případě požáru zcela zásadní pro bezpečnost uživatelů budov i záchranářů.

90 % návštěvníků restaurací uvádí hluk v pozadí jako největší problém, jaký při jídle zaznamenali.

Dixon, Luke

Sledujte nás na Pinterestu

Získejte inspiraci pro architekturu interiérů, která vás ohromí.
Sledujte nás, připněte si nás a nechte se inspirovat k vytváření prostředí se skvělou akustikou.