PŘÍMO K PRODUKTU

NOVINKY

NOVINKY

24. října 2016

Školní budova roku 2016 nahradila hluk za pohyb a hru

Škola Frederiksbjerg navržená architekty ze společnosti Henning Larsen Architects byla v říjnu vyhlášena školní budovou roku 2016. Tato inovativní stavba doslova vybízí ve svých akusticky optimalizovaných prostorech se stropy od společnosti ROCKFON studenty k aktivnímu pohybu.

Škola Frederiksbjerg v dánském městečku Aarhus byla v říjnu na konferenci Future School and Learning Spaces (školní a výukové prostory budoucnosti) pořádané společností Nohrcon zvolena školní budovou roku 2016. Tato škola je první zcela novou školní budovou v centru města Aarhus za posledních více než 100 let. Jedná se o základní školu založenou na reformačních principech dánského školství, které říkají, že školáci by každý den měli strávit alespoň 45 minut pohybem.

„Městská rada Aarhus ve veřejné soutěži určila, že nová budova školy musí žákům nabídnout alespoň 100 příležitostí k aktivnímu pohybu. A my to vzali opravdu vážně. Školu jsme ve veřejných a shromažďovacích prostorech vybavili pohybovými zónami a doplňky, aby byl pro děti pohyb něčím opravdu přirozeným. A děti jsou v tomto naprosto úžasné. Když na podlaze uvidí červený kruh, prostě do něj skočí,“ uvádí architektka Margrethe Grøn ze společnosti Henning Larsen Architects.

Ve škole Frederiksbjerg je tedy zcela povoleno běhat, skákat a jinak dovádět. Pro zdůraznění motivu pohybu a her navrhli architekti hlavní vstup jako gigantické schodiště s lezeckou stěnou. Už při vstupu do budovy se tak dostanete do pohybové nálady. Fyzická aktivita a nadměrný pohyb jsou ale nevyhnutelně zdrojem hluku. Proto kladli architekti ze společnosti Henning Larsen Architects při navrhování této nové školy pro více než 900 žáků mimořádný důraz na vytvoření akusticky vyváženého prostředí. Na všech stropech najdete akustická řešení, jako je ROCKFON Sonar M se zajišťovacími svorkami nebo ROCKFON Boxer AEX. Odolnost proti nárazům je u obou těchto produktů klasifikována třídou 3A. To je nejvyšší možná třída, kterou lze dosáhnout. Stropy jsou tak ideální pro využití ve školním prostředí.

Akustická řešení od společnosti ROCKFON jsou tvořena stropními deskami z plně recyklované kamenné vlny s nejvyšším možným ratingem požární odolnosti (A1). Celkem dodala společnost ROCKFON pro tento projekt 13 700 m2 akustických stropů.

Na základní škole je vždy mnoho hluku. Ten není možné jednoduše eliminovat. Vybrali jsme proto některé tiché a klidné zóny a jasně je označili. Ve větších prostorech je ale vždy velmi rušno. Proto musí být stropy akusticky regulovány.

Zvolená stropní řešení umožňují více pohybu, aniž by tím utrpěla kvalita akustického zvuku.  


> NOVINKY
NOVINKY
Contact

Basket

Samples

    Documentation

      Place order