PŘÍMO K PRODUKTU

NOVINKY

NOVINKY

Dům v srdci varšavy získal dávný lesk

Nemovitost, která patřila Kulczyk Silverstein Properties, prošla rozsáhlou opravou a rekonstrukcí.

Ke stávající historické budově, domu Raczyńských, byla přistavena nová část. Objekt, který je umístěn na náměstí Małachowského, získal po opravě třídu A. Kancelářské, obchodní a skladové prostory nabízejí moderní řešení, mj. inovativní monolitické stropy ROCKFON Mono Acoustic.

- Dům byl postaven v roce 1910 podle projektu polského architekta Jana Heuricha vedle budovy paláce Kronenberga a vytvářel s ní průčelí náměstí Małachowského ve Varšavě na přelomu devatenáctého a dvacátého století – hovoří Andrzej Kaliszewski, architekt provádějící renovaci objektu, spolumajitel kanceláře KANA. Původně se měly v budově přechovávat sbírky knížek a uměleckých děl rodiny Krasińských. Avšak, ještě během výstavby ji koupil hrabě Edward Raczyńský. –Dům se stavěl jako tehdejší „bytový objekt" s pěknou průjezdnou bránou, schodišti a exkluzivními obchodními prostory ve spodních podlažích, s velkými výkladními skříněmi v přízemí a prvním patře. Během války dům a k němu přilehlý palác zcela vyhořely – připomíná historii objektu Andrzej Kaliszewski. Po válce byl palác zbourán a dům zrekonstruován a byla přistavěna kancelářská budova, kde má sídlo Ministerstvo spojů.

V současné době je objekt, který se nachází v prestižní lokalitě, zapsán do rejstříku památek. V roce 2014 prošel kompletní opravou a rekonstrukcí. Byla provedena obnova historické fasády budovy a jejího vnitřku. Nyní je součástí rekonstruovaného komplexu stávající kancelářská budova o ploše 5 020 m2, nová kancelářská část o ploše 8 113 m2 a 1 550 m2 obchodních a skladovacích ploch. Budova získala ekologický certifikát BREEAM s očekávaným hodnocením Very Good, díky použití nejnovějších, ekologických stavebních řešení, mj. akustických stropních podhledů.

– Investor u stropních podhledů vyžadoval akustická řešení. Projekt předpokládal elegantní monolitické stropy zapadající do charakteru budovy. V průběhu hledání jsme našli sněhobílý systém ROCKFON Mono Acoustic, který splňoval na sto procent očekávání investora a náš záměr – hovoří Andrzej Kaliszewski. Montáž systému MONO byla provedena certifikovanými pracovníky firem Konior a Mawex. – Desky Mono nabízejí značnou svobodu projektování a nachází uplatnění jak v nových budovách, tak i v těch, kde je nezbytná renovace, což je velice dobře vidět u domu Raczyńských. Monolitický strop se osvědčil jak v historické budově, tak i v moderním přistavěném kancelářském objektu – hovoří Marek Pawlak, majitel firmy Mawex.

Monolitický strop ROCKFON Mono se provádí podobně jako strop ze sádrokartonových desek. – K zavěšené konstrukci se připevňují stropní panely, spáry se utěsňují špachtlí a následně brousí. Pak se provede nástřik omítky, která vytváří hladký, jednolitý povrch, podobný tomu, který je zhotoven ze sádrokartonových desek. Liší se však z technické stránky, neboť má vynikající akustické, protipožární vlastnosti a odolnost vůči vlhkosti. Kromě toho umožňuje estetickou integraci systémů HVAC nebo osvětlení. Zajišťuje široké možnosti aranžování, což ocení zejména nájemci prostor – zdůrazňuje Andrzej Konior, majitel firmy Konior.

V roce 2014 byl moderní kancelářský objekt hodnocen odborným časopisem Eurobuild CEE a získal cenu v kategorii Kancelářská budova roku.

Lokalita/adresa: Warszawa, pl. Stanisława Małachowskiego 2
Projekční kancelář: Andrzej i Barbara Kaliszewscy, Bohdan
Napieralski Architekci sp. z o.o.
Datum vypracování: 2010-2013
Datum realizace: 2014
Investor: Kulczyk Silverstein Properties
Celková plocha: 22 500 m2


> NOVINKY
NOVINKY
Contact

Basket

Samples

    Documentation

      Place order