PŘÍMO K PRODUKTU

NOVINKY

NOVINKY

30. května 2013

VertiQ C – Vizuálně atraktivní a zvuk pohlcující akustické stěnové panely

Společnost ROCKFON uvedla na trh novou verzi stěnových panelů VertiQ

Tento produkt je nyní nabízen se zcela novým systémem instalace, bez viditelných spojů a v nových barvách: světle šedé, tmavě šedé a černé. Tyto stěnové panely v sobě kombinují vysokou zvukovou pohltivost, estetiku i odolnost. Jedná se o řešení vhodné do prostor určených pro sport či vzdělávání. Díky jejich atraktivní povrchové úpravě jsou stěnové panely VertiQ C zajímavým řešením i do kanceláří.

Místnosti, ve kterých panuje konstantně vysoká úroveň hluku, jako například školy, sportovní haly či kanceláře, představují skutečnou výzvu při navrhování vhodného řešení pro vytvoření akusticky optimálního prostředí. Čím vyšší míra hluku je, tím méně příjemné je v takových prostorách pracovat či pobývat. Základním produktem pro zlepšení akustiky v místnostech a snížení úrovně hluku jsou stropní kazety. Chceme-li ale zlepšit kvalitu interiérů ještě více, doporučuje se instalovat akustické stěnové panely. Nabídka stěnových panelů Rockfon je stejně bohatá, jako nabídka stropních řešení. Na trhu se nyní objevila zcela nová řada panelů VertiQ. Nyní je k dispozici několik barevných odstínů. Tato nová verze nabízí vedle atraktivního estetického dojmu i velmi snadno proveditelnou montáž.

Panely VertiQ splňují nejvyšší požadavky v oblasti zvukové pohltivosti (αw 1, třída A) i dlouhé životnosti. Jejich povrch je potažen vysoce odolnou tkaninou, díky čemuž jsou ideálním řešením pro prostory, ve kterých není žádoucí, aby hluk přecházel z místnosti do místnosti (např. učebny, zasedací a konferenční místnosti, sportovní haly).

Nový atraktivní vzhled

Panely VertiQ C mají zcela novou texturu. Nejsou totiž zcela hladké - jejich povrch je potažený tkaninou působící atraktivním dojmem vzoru moiré. Navíc jsou nyní k dispozici ve světle šedé, tmavě šedé, černé a bílé. Tyto barvy výrazně rozšířily možnosti využití panelů VertiQ C. Umožňují využívat tyto stěnové panely nově i v moderních a minimalistických interiérech.

VertiQ je velmi flexibilní řešení, neboť panely lze instalovat jak vertikálně, tak i horizontálně, bez ohledu na rozměry zdí. Architektům i návrhářům se tak otevírá široká škála možností a maximální kreativní svoboda. Nové akustické panely Rockfon lze instalovat jako nezávislé prvky či v kombinaci s podhledovými stropy.

Bezpečnost v každém aspektu

VertiQ jsou vyrobeny z kamenné vlny, která je nehořlavá a její teplota tavení je vyšší než 1000 °C. Produkty Rockfon se tak mohou pyšnit velmi vysokou odolností vůči požárům. Skvělé vlastnosti mají i ve vztahu k vlhkosti. Navíc kamenná vlna neobsahuje žádné živé organismy a nepodporuje tedy ani bujení škodlivých mikroorganismů, což přispívá k vysoké hygienické kvalitě interiérů.

Neméně důležité jsou i parametry související s využíváním prostor, kde jsou tyto panely instalovány. To je velmi zřetelné například ve veřejných prostorách, jako jsou školy, chodby nebo sportovní haly. Panely VertiQ jsou testovány z hlediska odolnosti vůči nárazům a získaly známky nejvyššího standardu v mnoha mezinárodních testech. Tyto testy například prokázaly, že malé předměty o průměru větším než 12 mm nebo míče nezpůsobí žádné viditelné poškození panelů.

Panely VertiQ lze snadno instalovat i snímat pomocí speciálního instalačního klíče. Tento klíč zvyšuje i bezpečnost panelů, neboť bez něj není možné panely manuálně sejmout. To je klíčová výhoda například pro ředitele škol, kteří často řeší škody na školním majetku způsobené mládeží – zdůrazňuje technik ze společnosti Rockfon.

Komfort pro instalační pracovníky

Produkty Rockfon jsou tvarově a rozměrově stálé dokonce i v prostředí se 100% vlhkostí. Instalaci lze provádět při teplotách od 0 °C do 40 °C. Po jejich dodání není nutná žádná aklimatizace v místě instalace. Díky tomu je celý proces montáže mnohem snadnější (není nutné čekat na vhodnou instalační teplotu).

Nová verze stěnových panelů VetriQ využívá i zcela nového způsobu montáže. Panely se nyní instalují "zacvaknutím" do sebe, bez nutnosti využití jakýchkoliv dodatečných nosných prvků. Lze je instalovat pomocí systému A s viditelnými hranami, nebo využít klasickou T konstrukci či systém profilů HAT, který zvyšuje odolnost vůči nárazům.


> NOVINKY
NOVINKY
Contact

Basket

Samples

    Documentation

      Place order